SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Spånga IS FK
- Ett sätt att utvecklas, ett sätt att umgås
P10-U Blå

Matcher
DECEMBER 2023
 
02
12:00
lör
12:00    
Österängen IP Uppsala
Dalkurd P2010 - Spånga P10U Blå  -      
03
16:20
sön
16:20    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10U Blå - Reymersholms IK P2010-1  -      
 
10
13:00
sön
13:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10U Blå - Djurgårdens IF P10-12  -      
 
16
13:30
lör
13:30    
Torvalla IP
Vendelsö IK - Spånga P10U Blå  -      
 
19
19:00
tis
19:00    
Torvalla IP
Vega FC P2010 - Spånga P2010U Blå  -      
JANUARI 2024
 
03
12:00
ons
12:00    
COOP Tyresöhallen
Spånga P10U Blå 2 - Tyresö FF 3  -      
03
13:20
ons
13:20    
COOP Tyresöhallen
AFC Malmen - Spånga P10U Blå 2  -      
03
15:20
ons
15:20    
COOP Tyresöhallen
Spånga P10U Blå 2 - Tyresö Strand FC Blå  -      
03
16:20
ons
16:20    
COOP Tyresöhallen
Spånga P10U Blå 1 - Bollstanäs P10 Grön  -      
03
17:20
ons
17:20    
COOP Tyresöhallen
Spånga P10U Blå 1 - Tyresö FF 1  -      
03
18:40
ons
18:40    
COOP Tyresöhallen
Älta IF Gul - Spånga P10U Blå 1  -      
06
13:20
lör
13:20    
COOP Strandhallen
Älta IF Gul - Spånga P10 U Blå II  -      
06
14:00
lör
14:00    
COOP Strandhallen
Tyresö FF 3 - Spånga P10U Blå I  -      
07
20:00
sön
20:00    
Ärvingehallen
 
Spånga IS Fotbollsklubb P10-U Blå - Örby IS   -      
 
13
18:00
lör
18:00    
Liljeholmshallen 1
Norrtulls SK Blå - Spånga IS Fotbollsklubb  -      
14
11:00
sön
11:00    
Tibblevallen
 
Viggbyholm P2010 - Spånga IS P2010U Blå   -      
 
26
21:10
fre
21:10    
Göransson Arena 5
Skiljebo SK Vit - Spånga P10U Blå I  -      
26
21:35
fre
21:35    
Göransson Arena 3
FIlms SK - Spånga P10U Blå II  -      
26
22:00
fre
22:00    
Göransson Arena 3
Spånga P10U Blå III - Järbo IF  -      
27
15:30
lör
15:30    
Jernvallen 2
Spånga P10U Blå II - Strömsbro IF  -      
27
15:55
lör
15:55    
Jernvallen 2
Tyresö Strand FC I - Spånga P10U Blå III  -      
27
15:55
lör
15:55    
Göransson Arena 1
Ockelbo IF - Spånga P10U Blå I  -      
27
20:55
lör
20:55    
Göransson Arena 6
Spånga P10U Blå I - Sandvikens AIK I  -      
27
21:20
lör
21:20    
Göransson Arena 3
Irsta IF - Spånga P10U Blå III  -      
27
21:20
lör
21:20    
Göransson Arena 6
Sandvikens AIK II - Spånga P10U Blå II  -      
FEBRUARI 2024
 
04
10:35
sön
10:35    
Kälvesta BP
Spånga IS P2010U Blå - Vega FC U14  -      
 
10
16:30
lör
16:30    
Knutby BP
Spånga IS Fotbollsklubb - Nacka FC Future  -      
11
16:20
sön
16:20    
Spånga IP Konstgräs
Spånga IS Fotbollsklubb - Newroz  -      
 
18
11:00
sön
11:00    
Lidingövallen
IFK Lidingö P2010A1 - Spånga P10U Blå  -      
 
24
14:00
lör
14:00    
Älvsjö IP
Älvsjö AIK P2010 Vit - Spånga P2010U Blå  -      
MARS 2024
 
02
14:30
lör
14:30    
Spånga IP Fotbollshallen
BP P10-19 - Spånga P10U Blå  -      
 
10
13:30
sön
13:30    
Vällingby BP
Spånga IS Fotbollsklubb - IFK Haninge P2010A  -      
 
15
19:50
fre
19:50    
Rosvalla IP (KGC)
Spånga P10U Blå - IF Brommapojkarna P10-21  -      
16
09:00
lör
09:00    
Rosvalla IP (KGC)
Järla IF - Spånga P10U Blå  -      
16
12:20
lör
12:20    
Rosvalla IP (KGB)
Spånga P10U Blå - IK Sturehov Blå  -      
17
09:00
sön
09:00    
Rosvalla IP (KGB)
IFK Nyköping Vit - Spånga P10U Blå  -      
 
24
13:30
sön
13:30    
Trollbäckens IP
Hanviken P2010 - Spånga P2010U Blå  -      
 
30
11:20
lör
11:20    
Ruddalen IP
BK Olympic - Spånga P10U Blå  -      
30
16:30
lör
16:30    
Åkeredsvallen
Spånga P10U Blå - Bröndby IF  -      
31
09:20
sön
09:20    
Åkeredsvallen
 
Aalborg Chang 2 - Spånga P10U Blå  -      
31
16:30
sön
16:30    
Vallhamra IP, Göteborg
Eriksbergs IF - Spånga P10U Blå  -      
APRIL 2024
 
01
09:20
mån
09:20    
Kobbegårdens IP, Göteborg
FC Djursholm - Spånga P10U Blå  -      
06
12:15
lör
12:15    
Hägernäs IP 2
Viggbyholms IK FF Svart - Spånga IS FK 23  -  2  
07
13:30
sön
13:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Ursvik IK Gul0  -  2  
 
12
19:00
fre
19:00    
Djursholms IP 3
Spånga IS FK 2 - FC Djursholm 112  -  0  
13
15:00
lör
15:00    
Råsunda IP 1
Vasalund IF A2 - Spånga IS FK 31  -  3  
 
20
14:30
lör
14:30    
Vallentuna IP 3
Vallentuna BK 1 - Spånga IS FK 22  -  5  
21
11:45
sön
11:45    
Tallbohov IP
 
Djurgården P2011A - Spånga P2010U Blå  -      
 
27
12:00
lör
12:00    
Eriksdals BP 1
Hammarby IF FF 22 grön - Spånga IS FK 34  -  0  
28
15:00
sön
15:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Sollentuna FK P14U7  -  2  
MAJ 2024
 
01
14:00
ons
14:00    
Kälvesta BP
Spånga IS FK 2 - Danderyds SK FF Vit5  -  1  
05
12:00
sön
12:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - IF Wasa JFA P144  -  3  
 
09
11:45
tor
11:45    
Kälvesta BP
Spånga P10U Blå - Vega FC  -      
12
15:00
sön
15:00    
Vikingavallen/Täby IP 2
IK Frej Täby FF Gul - Spånga IS FK 21  -  1  
 
18
12:00
lör
12:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - IFK Stocksund 26  -  2  
19
13:30
sön
13:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - AIK FF 40  -  7  
 
25
15:30
lör
15:30    
Kungsängens IP 3
Kungsängens IF P10 Röd - Spånga IS FK 31  -  3  
26
16:00
sön
16:00    
Kälvesta BP 1
IF Brommapojkarna 2010-4 - Spånga IS FK 2  -      
JUNI 2024
 
01
12:00
lör
12:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Djurgårdens IF FF 12  -      
02
13:45
sön
13:45    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Österåker United FK 1  -      
 
07
18:30
fre
18:30    
Åkeshovs BP 1
Spånga IS FK 2 - AIK FF 2  -      
09
13:00
sön
13:00    
Vällingby BP 1
IF Brommapojkarna 2010-10 - Spånga IS FK 3  -      
 
11
19:15
tis
19:15    
Kolarängens BP 1 (Järfälla)
Kallhälls FF Blå - Spånga IS FK 3  -      
AUGUSTI 2024
 
10
14:15
lör
14:15    
Danderydsvallen 2
Danderyds SK FF Vit - Spånga IS FK 2  -      
11
14:00
sön
14:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Kallhälls FF Blå  -      
 
17
12:00
lör
12:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - IF Brommapojkarna 2010-10  -      
18
16:30
sön
16:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - AIK FF 2  -      
 
24
17:30
lör
17:30    
Östermalms IP 1
Djurgårdens IF FF 12 - Spånga IS FK 3  -      
25
16:00
sön
16:00    
Åkersberga IP 2
Österåker United FK 1 - Spånga IS FK 2  -      
 
31
13:30
lör
13:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Kungsängens IF P10 Röd  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
16:30
sön
16:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - IF Brommapojkarna 2010-4  -      
 
07
15:00
lör
15:00    
Råsunda IP 1
AIK FF 4 - Spånga IS FK 3  -      
08
12:00
sön
12:00    
Danderyds Gymnasiums IP 2
IFK Stocksund 2 - Spånga IS FK 2  -      
 
15
15:00
sön
15:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - IK Frej Täby FF Gul  -      
 
22
11:30
sön
11:30    
Tallbohovs IP 1
IF Wasa JFA P14 - Spånga IS FK 3  -      
 
28
09:30
lör
09:30    
Edsbergs Sportfält 3
Sollentuna FK P14U - Spånga IS FK 2  -      
29
13:30
sön
13:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Hammarby IF FF 22 grön  -      
OKTOBER 2024
 
06
13:15
sön
13:15    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Vallentuna BK 1  -      
 
12
14:30
lör
14:30    
Djursholms IP 3
FC Djursholm 1 - Spånga IS FK 2  -      
13
16:30
sön
16:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Vasalund IF A2  -      
 
18
17:30
fre
17:30    
Ursviks IP 1
Ursvik IK Gul - Spånga IS FK 3  -      
19
13:30
lör
13:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Viggbyholms IK FF Svart  -      
 
Ansök om medlemskap
Webshop
Våra sponsorer
Stötta Spånga Fotboll
Idrottsliga samarbeten