Nu är anmälan till årets knattefotbollsskola öppen för barn födda 2016 & 2017! Klicka här för mer information samt anmälan.
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Spånga IS FK
- Ett sätt att utvecklas, ett sätt att umgås
P09-U1

Matcher
DECEMBER 2021
 
11
13:00
lör
13:00    
Vällingby BP
Spånga IS 09-U1 - Sollentuna 09  -      
12
12:30
sön
12:30    
Nälsta BP
Spånga IS P09 U1 - DIF P09-4  -      
 
18
17:15
lör
17:15    
Sollentuna Fotbollshall
Spånga IS 09-U1 - Sollentuna  -      
 
28
18:30
tis
18:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga IS 09-U1 - Huddinge P09-3  -      
JANUARI 2022
 
16
10:00
sön
10:00    
Vällingby BP
Spånga IS 09-U1 - Sollentuna 09 öst  -      
 
23
10:00
sön
10:00    
Vällingby BP
Spånga IS 09-U1 - Aspudden Tellus Gul - inställd  -      
FEBRUARI 2022
 
06
14:00
sön
14:00    
Vällingby BP
Spånga IS 09-U1 - Apollon Solna  -      
 
12
10:30
lör
10:30    
Västberga IP
Spånga IS 09-U1 - Aspudden  -      
MARS 2022
 
12
09:00
lör
09:00    
Vällingby BP
Spånga IS 09-U1 - Syriannska  -      
 
19
10:30
lör
10:30    
Helenelunds IP
Spånga IS 09-U1 - Sollentuna Syd  -      
 
26
14:00
lör
14:00    
Brandbergens IP
Spånga IS 09-U1 - Aspudden  -      
26
15:40
lör
15:40    
Brandbergens IP
Spånga IS 09-U1 - Segeltorp  -      
26
17:20
lör
17:20    
Brandbergens IP
Spånga IS 09-U1 - Sollentuna 2  -      
27
14:50
sön
14:50    
Brandbergens IP
Spånga IS 09-U1 - tbd  -      
APRIL 2022
 
03
17:00
sön
17:00    
Kolarängsplanen
Spånga IS 09-U1 - Kallhäll  -      
 
10
12:00
sön
12:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga IS FK 3 - Ekerö IK 49  -  0  
10
18:30
sön
18:30    
Gubbängens BP 1
Hammarby IF FF 3 grön - Spånga IS FK 21  -  4  
 
18
12:00
mån
12:00    
Bromstens IP
Spånga IS FK 2 - Ängby IF 16  -  2  
22
18:30
fre
18:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Djurgårdens IF FF 114  -  3  
24
09:00
sön
09:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - IF Brommapojkarna 118  -  1  
 
30
10:15
lör
10:15    
Tibblevallen (Täby SC) 22
Täby FK 82 - Spånga IS FK 20  -  5  
30
15:00
lör
15:00    
Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Syd 3 - Spånga IS FK 31  -  4  
MAJ 2022
 
07
10:30
lör
10:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Hässelby SK FF Röd 29  -  2  
07
15:45
lör
15:45    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Hässelby SK FF Röd 30  -  4  
 
14
17:30
lör
17:30    
Ursviks IP 12
Ursvik IK Gul - Spånga IS FK 31  -  6  
15
10:30
sön
10:30    
Bromstens IP 21
Bromstens IK Svart - Spånga IS FK 24  -  2  
15
14:00
sön
14:00    
Sundbybergs IP 2
Sundbybergs IK Röd - Spånga IS FK 33  -  6  
 
21
10:45
lör
10:45    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - IFK Lidingö FK 5 vit  -      
 
29
10:30
sön
10:30    
Råsunda IP 12
Vasalund IF Röd - Spånga IS FK 3  -      
29
19:00
sön
19:00    
Olovslunds BP 1
IF Brommapojkarna 12 - Spånga IS FK 2  -      
JUNI 2022
 
04
09:00
lör
09:00    
Tibblevallen (Täby SC) 22
Täby FK 91 - Spånga IS FK 3  -      
04
12:30
lör
12:30    
Bromstens IP 22
Spånga IS FK 2 - Skå IK & Bygdegård Grön  -      
 
11
09:00
lör
09:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - AIK FF 4  -      
12
10:30
sön
10:30    
Norrvikens IP 12
Sollentuna FK Viby 1 - Spånga IS FK 2  -      
 
18
09:00
lör
09:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Sollentuna FK Sydväst2  -      
19
11:30
sön
11:30    
Kälvesta BP 1
IF Brommapojkarna 9 - Spånga IS FK 3  -      
AUGUSTI 2022
 
13
12:00
lör
12:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - IF Brommapojkarna 9  -      
13
15:00
lör
15:00    
Helenelunds IP 11
Sollentuna FK Sydväst2 - Spånga IS FK 2  -      
 
20
09:00
lör
09:00    
Råsunda IP 12
AIK FF 4 - Spånga IS FK 3  -      
20
10:30
lör
10:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Sollentuna FK Viby 1  -      
 
27
09:00
lör
09:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Täby FK 91  -      
27
15:00
lör
15:00    
Svanängens IP 2
Skå IK & Bygdegård Grön - Spånga IS FK 2  -      
SEPTEMBER 2022
 
03
09:30
lör
09:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - IF Brommapojkarna 12  -      
03
11:15
lör
11:15    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Vasalund IF Röd  -      
 
10
09:00
lör
09:00    
Dalénum 12
IFK Lidingö FK 5 vit - Spånga IS FK 3  -      
 
17
10:30
lör
10:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Ursvik IK Gul  -      
18
09:00
sön
09:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Bromstens IK Svart  -      
 
25
12:30
sön
12:30    
Hässelby IP 2
Hässelby SK FF Röd 3 - Spånga IS FK 2  -      
25
14:00
sön
14:00    
Hässelby IP 2
Hässelby SK FF Röd 2 - Spånga IS FK 3  -      
OKTOBER 2022
 
01
10:00
lör
10:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Täby FK 82  -      
02
09:00
sön
09:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Sollentuna FK Syd 3  -      
 
09
10:30
sön
10:30    
Östermalms IP 11
Djurgårdens IF FF 11 - Spånga IS FK 2  -      
09
19:00
sön
19:00    
Olovslunds BP 1
IF Brommapojkarna 11 - Spånga IS FK 3  -      
 
15
09:00
lör
09:00    
Ängby IP 12
Ängby IF 1 - Spånga IS FK 2  -      
16
10:30
sön
10:30    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 3 - Sundbybergs IK Röd  -      
 
22
10:00
lör
10:00    
Spånga IP 4
Spånga IS FK 2 - Hammarby IF FF 3 grön  -      
23
12:00
sön
12:00    
Träkvistavallen 12
Ekerö IK 4 - Spånga IS FK 3  -      
 
Ansök om medlemskap
Stötta Spånga Fotboll
Våra sponsorer
Idrottsliga samarbeten