Nu är anmälan till årets knattefotbollsskola öppen för barn födda 2016 & 2017! Klicka här för mer information samt anmälan.
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Spånga IS FK
- Ett sätt att utvecklas, ett sätt att umgås
P10-4

Matcher
DECEMBER 2021
 
04
09:10
lör
09:10    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Hammarby P10-8  -      
 
18
11:30
lör
11:30    
Kälvesta BP
Spånga P10-4 - BP P10-7  -      
18
12:30
lör
12:30    
Kälvesta BP
Spånga P10-4 - IFK Lidingö P10-14  -      
19
13:30
sön
13:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - AIK Vit  -      
 
30
10:30
tor
10:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Sollentuna Viby P11  -      
30
11:45
tor
11:45    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - BOO FF P10-4  -      
30
13:45
tor
13:45    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Huddinge P10-7  -      
30
15:00
tor
15:00    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Hammarby P11-16  -      
JANUARI 2022
 
02
15:00
sön
15:00    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Rågsveds IF  -      
 
08
14:30
lör
14:30    
Kälvesta BP
Spånga P10-4 - Hammarby P10-17  -      
09
13:30
sön
13:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - IF Brommapojkarna P10-3  -      
 
15
12:30
lör
12:30    
Djursholms IP
FC Djursholm - Spånga P10-4  -      
16
12:30
sön
12:30    
Bromstens IP
Spånga P10-4 - Spånga P10-3  -      
16
13:30
sön
13:30    
Bromstens IP
Spånga P10-4 - Hammarby P10-22  -      
 
23
15:30
sön
15:30    
Kälvesta BP
Spånga P10-4 - Ängby IF Grön  -      
23
16:30
sön
16:30    
Kälvesta BP
Spånga P10-4 - Boo FF P10-4  -      
 
29
09:30
lör
09:30    
Vällingby BP
Spånga P10-4 - Essinge IK  -      
29
14:00
lör
14:00    
Hjorthagens IP
Djurgårdens IF P10-5 - Spånga P10-4  -      
FEBRUARI 2022
 
05
15:30
lör
15:30    
Nälsta BP
Spånga P10-4 - AIK P10 Svart  -      
05
16:30
lör
16:30    
Nälsta BP
Spånga P10-4 - Djurgården P10-10  -      
 
11
19:00
fre
19:00    
Kristinehamn Arena
FC Stockholm Internazionale - Spånga P10-4  -      
12
09:50
lör
09:50    
Kristinehamn Arena
Enebybergs IF - Spånga P10-4  -      
12
12:20
lör
12:20    
Kristinehamn Arena
Spånga P10-4 - Tyresö FF 1  -      
12
17:30
lör
17:30    
Kristinehamn Arena
Kungsängens IF - Spånga P10-4  -      
13
11:30
sön
11:30    
Kristinehamn Arena
Spånga P10-4 - IF Brommapojkarna 33  -      
13
14:00
sön
14:00    
Kristinehamn Arena
Enebybergs IF - Spånga P10-4  -      
13
14:50
sön
14:50    
Kristinehamn Arena
Spånga P10-4 - IFK Lidingö P10-14  -      
 
19
09:30
lör
09:30    
Ängby IP
Ängby IF Röd - Spånga P10-4  -      
19
15:30
lör
15:30    
Kälvesta BP
Spånga P10-4 - Sollentuna Edsviken  -      
20
15:30
sön
15:30    
Bromstens IP
Spånga P10-4 - Djurgårdens IF P10-10  -      
 
25
14:50
fre
14:50    
Spånga IP Fotbollshallen
Essinge IK - Spånga P10-4  -      
 
28
13:00
mån
13:00    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Spånga P10-1  -      
28
15:00
mån
15:00    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - AIK Vit  -      
MARS 2022
 
04
14:30
fre
14:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Ängby P10 Röd  -      
05
15:30
lör
15:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - AIK P10 Lila  -      
06
12:30
sön
12:30    
Hägernäs IP
Viggbyholms IK - Spånga P10-4  -      
 
12
15:30
lör
15:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - IFK Vaxholm  -      
13
14:00
sön
14:00    
Tiundaskolan (Uppsala)
IK Sirius - Spånga P10-4  -      
 
19
15:30
lör
15:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Spånga P10-5  -      
19
16:30
lör
16:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - FC Stockholm Internazionale  -      
 
26
10:00
lör
10:00    
Västberga IP 1
Spånga P10-4 - Boo FF Röd  -      
26
12:30
lör
12:30    
Västberga IP 2
Spånga P10-4 - Hägersten SK  -      
26
13:30
lör
13:30    
Västberga IP
Spånga P10-4 - Sickla IF  -      
26
14:30
lör
14:30    
Västberga IP 1
Spånga P10-4 - Örby IS Blå  -      
26
16:00
lör
16:00    
Västberga IP 2
Enskede IK P10 Svart - Spånga P10-4  -      
27
12:00
sön
12:00    
Bredängs BP
Mälarhöjdens IK - Spånga P10-4  -      
27
13:00
sön
13:00    
Bredängs BP
Spånga P10-4 - Tyresö FF  -      
 
31
18:15
tor
18:15    
Kärrdals IP
Sollentuna FK Syd - Spånga P10-14  -      
APRIL 2022
 
02
15:30
lör
15:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - AIK P10 Grön  -      
03
09:30
sön
09:30    
Bollstanäs IP
Vallentuna BK - Spånga P10-4  -      
03
10:30
sön
10:30    
Övrig plats
Spånga P10-4 - Älvsjö AIK P10 Blå  -      
03
11:30
sön
11:30    
Bollstanäs IP
Spånga P10-4 - Bollstanäs SK Gul  -      
03
13:00
sön
13:00    
Bollstanäs IP
Täby FK - Spånga P10-4  -      
 
09
11:30
lör
11:30    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-4 - Örby IS  -      
10
09:30
sön
09:30    
Strömvallen
Bele Barkarby - Spånga P10-4  -      
 
20
17:00
ons
17:00    
Tegelhagens BP
Sollentuna FK Nord - Spånga P10-14  -      
23
13:30
lör
13:30    
Örvallen 2
Ursvik IK Blå 2 - Spånga IS FK 10  -      
23
14:30
lör
14:30    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 4 - Täby FK 51  -      
 
29
18:20
fre
18:20    
Farsta IP
FC Stockholm Internazionale - Spånga P10-4  -      
30
09:45
lör
09:45    
Hägernäs IP 22
Viggbyholms IK FF Blå - Spånga IS FK 4  -      
MAJ 2022
 
01
10:45
sön
10:45    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 10 - Ekerö IK 2:Blå  -      
 
06
17:45
fre
17:45    
Åkeshovs BP
Spånga P10-14 - IF Brommapojkarna 33  -      
08
09:30
sön
09:30    
Nälsta BP
Spånga P10 - IFK Lidingö P10 FK 2  -      
08
12:00
sön
12:00    
Helenelunds IP 2
Sollentuna FK Syd 3 - Spånga IS FK 10  -      
 
14
11:15
lör
11:15    
Bällstabergs BP 12
Bällsta FF Vit - Spånga IS FK 4  -      
15
10:45
sön
10:45    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 10 - FK Bromma Grön  -      
 
21
08:30
lör
08:30    
Åkeshovs BP 11
Nockebyhovs IF 1 - Spånga IS FK 10  -      
21
09:45
lör
09:45    
Åkeshovs BP
Spånga P10-4 - Vallentuna BK 1  -      
21
11:45
lör
11:45    
Årsta IP
Hammarby IF P11-1 - Spånga P10-14  -      
22
09:30
sön
09:30    
Hägerstensåsens BP
Mälarhöjdens IK - Spånga P10-4  -      
 
28
11:15
lör
11:15    
Kälvesta BP 11
Spånga IS FK 4 - AIK FF 7  -      
JUNI 2022
 
01
18:20
ons
18:20    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-6 - Spånga P10-14  -      
04
10:15
lör
10:15    
Margretelunds IP 22
Åkersberga BK Svart P2010 - Spånga IS FK 4  -      
05
11:30
sön
11:30    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 10 - IF Brommapojkarna 24  -      
05
11:45
sön
11:45    
Hägernäs IP
Viggbyholms IK FF Svart - Spånga P10-4  -      
 
11
15:15
lör
15:15    
Ängby IP 2
Ängby IF Vit 2 - Spånga IS FK 10  -      
12
10:15
sön
10:15    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 4 - IFK Österåker FK 2  -      
AUGUSTI 2022
 
27
14:00
lör
14:00    
Vikingavallen/Täby IP 3
IK Frej Täby FF 1 - Spånga IS FK 4  -      
28
11:30
sön
11:30    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 10 - Vällingby AIK 1  -      
SEPTEMBER 2022
 
04
11:30
sön
11:30    
Råstasjön 12
AIK FF 13 - Spånga IS FK 4  -      
 
10
16:30
lör
16:30    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 4 - Norrtulls SK Blå S2  -      
11
11:30
sön
11:30    
Östermalms IP 2
Djurgårdens IF FF 9 - Spånga IS FK 10  -      
 
17
12:45
lör
12:45    
Vaxö IP 11
IFK Vaxholm 4 - Spånga IS FK 4  -      
18
11:30
sön
11:30    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 10 - Hässelby SK FF Röd 2  -      
 
24
11:30
lör
11:30    
Vällingby BP 11
IF Brommapojkarna 11 - Spånga IS FK 10  -      
24
14:00
lör
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 4 - Bollstanäs SK Blå  -      
OKTOBER 2022
 
02
11:30
sön
11:30    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 10 - IF Brommapojkarna 6  -      
02
15:00
sön
15:00    
Edsbergs Sportfält 4
Sollentuna FK Öst 1 - Spånga IS FK 4  -      
 
Ansök om medlemskap
Stötta Spånga Fotboll
Våra sponsorer
Idrottsliga samarbeten