Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Spånga IS FK
- Ett sätt att utvecklas, ett sätt att umgås
P10-3

Matcher
DECEMBER 2019
 
07
16:30
lör
16:30    
Fotbollshallen
Spånga P10-3 och P10-4 - Lidingö Boys  -      
 
14
16:30
lör
16:30    
Spånga Fotbollshall
Spånga P10-3 och P10-4 - Tyresö  -      
15
10:00
sön
10:00    
Träkvistavallen
Ekerö ik - Spånga IS Fotbollsklubb  -      
JANUARI 2020
 
19
14:00
sön
14:00    
Stora Mossen
BP 1 - Spånga IS Fotbollsklubb  -      
 
26
09:00
sön
09:00    
Bromstens BP
P10-3/4 - AIK Lila  -      
26
10:00
sön
10:00    
Bromstens BP
P10-3 - Skå IK  -      
FEBRUARI 2020
 
15
11:00
lör
11:00    
Ängby IP 4 (stor 7-manna)
Ängby IF - P10-3/1  -      
16
14:00
sön
14:00    
Bromstens BP
P10-3/4 - Bollstanäs P10  -      
16
15:00
sön
15:00    
Bromstens BP
P10-3 - Bollstanäs P10  -      
MARS 2020
 
08
12:00
sön
12:00    
Ursvik IP
Ursvik - Spånga IS Fotbollsklubb  -      
 
21
11:00
lör
11:00    
Norrvikens IP
* INSTÄLLD * Sollentuna FK Norrviken - Spånga IS Fotbollsklubb  -      
21
11:00
lör
11:00    
Norrviken IP
* INSTÄLLD * Sollentuna FK Norrviken - Spånga IS Fotbollsklubb  -      
APRIL 2020
 
05
14:00
sön
14:00    
Solhems BP
Spånga P10-3 - Ursvik  -      
 
11
11:00
lör
11:00    
Vällingby BP
BP P10-11 - Spånga P10-3  -      
 
13
18:00
mån
18:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10-3 - Spånga P10-2  -      
18
10:00
lör
10:00    
Bro IP 22
Bro IK Vit - Spånga IS FK 9  -      
19
09:00
sön
09:00    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 4 - Sollentuna FK 15  -      
19
12:45
sön
12:45    
Bodal 1
IFK Lidingö FK 13 - Spånga IS FK 3  -      
 
23
17:00
tor
17:00    
Spånga IP Fotbollshallen
Spånga P10-5 - Spånga P10-3  -      
26
14:00
sön
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Djurgårdens IF FF 13  -      
26
15:00
sön
15:00    
Ursviks IP 12
Ursvik IK Blå 1 - Spånga IS FK 4  -      
26
17:45
sön
17:45    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - FC Järfälla 5  -      
MAJ 2020
 
02
13:30
lör
13:30    
Spånga IP 5 Hall
Assyriska FF Babylon 1 - Spånga IS FK 9  -      
02
14:30
lör
14:30    
Rissne IP 2
Sundbybergs IK Grön - Spånga IS FK 4  -      
03
11:15
sön
11:15    
Edsbergs Sportfält 21
Sollentuna FK 23 - Spånga IS FK 3  -      
 
10
14:00
sön
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Ursvik IK Blå 3  -      
10
17:45
sön
17:45    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 4 - IF Brommapojkarna 30  -      
10
17:45
sön
17:45    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - Järfälla FF 2  -      
 
11
18:00
mån
18:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10-3 - Ursvik  -      
16
09:00
lör
09:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - Kallhälls FF Blå  -      
16
10:15
lör
10:15    
Skytteholms IP 4
AIK FF 10 - Spånga IS FK 4  -      
17
16:30
sön
16:30    
Stora Mossens IP 2
IF Brommapojkarna 14 - Spånga IS FK 3  -      
 
23
09:30
lör
09:30    
Nälsta BP
IF BP P11-3 - Spånga P10-3  -      
23
10:30
lör
10:30    
Nälsta BP
Spånga P10-3 - IFK Haninge P10  -      
23
11:30
lör
11:30    
Nälsta BP
Spånga P10-3 - Hammarby P10-20  -      
 
25
18:00
mån
18:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10-3 - Bromsten IK  -      
30
14:00
lör
14:00    
Vällingby BP 11
IF Brommapojkarna 31 - Spånga IS FK 9  -      
31
15:15
sön
15:15    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Kista SC KFUM vit  -      
JUNI 2020
 
01
18:00
mån
18:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10-3 - IF BP P10-4  -      
06
09:00
lör
09:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - Bromstens IK 1  -      
07
14:00
sön
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Sundbybergs IK Orange  -      
 
08
18:00
mån
18:00    
Spånga IP Konstgräs
FC Järfälla P10 Vit - Spånga P10-3  -      
13
10:00
lör
10:00    
Träkvistavallen (närmast parkeringen)
Ekerö IK FB2010-3 - Spånga P10-3  -      
 
15
18:00
mån
18:00    
Spånga IP Konstgräs
Spånga P10-3 - FC Järfälla P10 Vit  -      
AUGUSTI 2020
 
23
09:45
sön
09:45    
Hässelby IP 22
Hässelby SK FF Rödblå - Spånga IS FK 9  -      
23
17:00
sön
17:00    
Bellevue BP 1
Norrtulls SK Vit 1 - Spånga IS FK 3  -      
23
17:45
sön
17:45    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 4 - Ängby IF Röd 1  -      
 
30
09:00
sön
09:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - Kungsängens IF 3  -      
30
14:00
sön
14:00    
Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 17 - Spånga IS FK 4  -      
30
14:00
sön
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Bollstanäs SK svart  -      
SEPTEMBER 2020
 
05
12:45
lör
12:45    
Vällingby BP 11
IF Brommapojkarna 11 - Spånga IS FK 3  -      
05
16:30
lör
16:30    
Strömvallen 2
Bele Barkarby FF 3 - Spånga IS FK 9  -      
 
13
09:00
sön
09:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - IFK Viksjö 1  -      
13
10:15
sön
10:15    
Stockhagens IP 3 (S&P-vallen)
IFK Stocksund 2 - Spånga IS FK 4  -      
13
14:00
sön
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - AIK FF 4  -      
 
19
10:15
lör
10:15    
Kryssarvallen 11
Täby FK 32 - Spånga IS FK 3  -      
19
16:30
lör
16:30    
Bollstanäs IP 22
Bollstanäs SK gul - Spånga IS FK 9  -      
20
09:00
sön
09:00    
Nälsta BP 12
Spånga IS FK 4 - Vasalunds IF Frös 1  -      
 
26
14:00
lör
14:00    
Helenelunds IP 126
Sollentuna FK 12 - Spånga IS FK 4  -      
27
14:00
sön
14:00    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 3 - Sollentuna FK 7  -      
27
17:45
sön
17:45    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 9 - Vallentuna BK 4  -      
 
Ansök om medlemskap
Stötta Spånga Fotboll
Våra sponsorer
Idrottsliga samarbeten